Faaliyetlerimiz

Mutlu Yuva Derneğimizin çatısı altında yürüttüğümüz bazı faaliyetlerimiz

causes images

Projelerimiz

a) İstanbul Kalkınma Ajansı ile Yaşam Merkezi Projesi: Dernek tüzüğünün 4/28. Maddesi gereğince, çocuk evlerinde kalan korunmaya ihtiyacı olan çocukların rehabilitasyonu, sanat ve spor beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi, eğitim ve mesleki olarak geleceklerinin desteklenmesi amacı ile hazırlanan bu proje 2012 yılı İstanbul Kalkınma Ajansı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı […]

causes images

Çocuk Evlerimiz

Çocuk evleri, korunma altında bulunan çocukların daha küçük birimlerde bakımının sağlanması amacıyla, apartman dairesi veya müstakil dairelerde verilen yatılı sosyal hizmet modelidir.

causes images

Psikolojik Destek

Mutlu Yuva Derneği’nde alanında uzman psikolog ve sosyaloglar çocukların geçmişte yaşadıkları travmaların izlerini silerek kendileriyle ve toplumla barışık, hayata değer katan bireyler olabilmeleri için terapötik çalışmalar yapmaktadır.

causes images

Eğitim Faaliyetleri

Çocuk evlerinde himaye edilen çocukların, hayatın fırtınalarına dayanacak manevi dinamikleri kazanmış, akademik yönden başarılı, içinde yaşadığı toplumun değerlerine uyumlu ideal ve hedefleri olan bireyler olmaları hedeflenmektedir.

causes images

Sosyal Faaliyetler

Çocukların eğlenerek ögreneceği, bilim, tarih, doğa, sanat temalı sosyal faaliyetler ile çocukların okul ev rutini dışına çıkmalarına ve sosyalleşmelerine katkı sağlayacak kamplar, piknikler, tematik geziler düzenlemekteyiz.