BARIŞPINARI HAREKATI HAKKINDA STK’LARDAN DUYURU

BARIŞPINARI HAREKATI HAKKINDA STK’LARDAN DUYURU

 

Türkiye Cumhuriyeti, 35 yıldır çocuk, kadın, yaşlı demeden sivilleri hedef alan kanlı bir terör örgütü olan PKK ile mücadeleediyor. Türkiye’de politik kararların alınmasından uygulanmasına, istihdamdan eğitime kadar hiçbir alanda etnik ayrımcılık yapılmadığının şahidi olan Türk ve Kürt sivillerin oluşturduğuSivil Toplum Kuruluşlarıolarak ülkemizin bu mücadelede uluslararası toplum tarafından yalnız bırakılmasını, hakkın, adaletin, güvenliğin değil, terörün, şiddetin desteklenmesini endişe ile takip ediyoruz. Bütün dünya bilmelidir ki PKK/PYD/YGP, en çok da kadın ve çocukları mağdur etmektedir, çocukları terör eylemlerinde kullanmakta, istismar etmekte, örgütten kaçmak isteyenlere de sistematik işkence uygulamaktadır. Bu örgütten kaçarak teslim olan birçok çocuk, kadın ve erkek, eli kanlı bu terör örgütünün gerçeğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. 

PKK/PYD/YGP ve DAEŞ dünyadaki tüm insanlık için bir tehlike olmasına rağmen ne yazık ki bazı güçler tarafından desteklenmekte, bu yüzden de kökleri kazınamamaktadır.  “Barış Pınarı Harekâtı”sadece ülkemize değil dünya barışına da önemli katkılar sağlamaktadır. Bu operasyon sonucunda PKK/PYD/YGP ve DAEŞ’den temizlenen bölgede tekrar Suriyeliler için güvenli bir yaşam alanıoluşturulacaktır. Harekâtta hiçbir sivilin hedef alınmadığının tekrar tekrar altını çiziyoruz, bu konuda sosyal medya veya basında paylaşılanların ispat ve delile dayanmadan kurgulandığını ifade etmek istiyoruz. Bir ülkedeki demokrasinin seviyesini belirleyen en önemli unsurlardan olan Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu konudaülkemiz gerçeklerinin ifade edilmesinde sesimize kulak verileceğinidüşünüyoruz. 

Terör, günün birinde destekleyeni vurançok tehlikeli bir araçtır. Bu açıdan dünyanın her yerinden adaletin, hukukun ve insan haklarının yanında duran herkesi bu eli kanlı terör örgütüne “dur” demeye ve Türkiye’nin bu haklı mücadelesine desteğe çağırıyoruz

 

                                                          STK TÜRKİYE AİLE PLATFORMU (TÜRAP)