Hakkımızda

 

Hakkımızda

Mutlu Yuva Derneği kimsesiz ve korunmaya ihtiyacı olan çocukların her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarını sevgi dolu bir yuvada karşılamak amacıyla 2010 yılında kurularak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde faaliyetlerine başlamıştır. 2018 yılı itibariyle 120 civarında çocuk evi açarak yüzlerce çocuğa hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Misyonumuz

Devlet koruması altındaki çocukların topluma değer katan, üreten, milli ve manevi değerlere sahip, sağlıklı bireyler olarak katılımını destekleyici projeler üretmek, dernek bünyesinde açılan çocuk evlerindeki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin temini için gerekli mesleki çalışmaları yapmak ve uygun ortam oluşturmaktır.

 

Vizyonumuz

 Devlet koruması altındaki çocuklara yönelik toplumsal farkındalığı artırmak, ailelerin risk altındaki çocuklara yönelik faaliyetlere gönüllü projeler aracılığıyla katılımını sağlamak, devletin ilgili birimlerine saha çalışmaları hakkında önerilerde bulunmak ve ülkemizin bu alanda öncü kuruluşlarından biri olmaktır.