Hakkımızda

 

Hakkımızda

Mutlu Yuva Derneği kimsesiz ve korunmaya ihtiyacı olan çocukların her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarını sevgi dolu bir yuvada karşılamak amacıyla 2010 yılında kurularak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde faaliyetlerine başlamıştır. 2021 yılı itibariyle 126 çocuk evi ile yüzlerce çocuğa hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Misyonumuz

Devlet koruması altındaki çocukların topluma değer katan, üreten, milli ve manevi değerlere sahip, sağlıklı bireyler olarak katılımını destekleyici projeler üretmek, dernek bünyesinde açılan çocuk evlerindeki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin temini için gerekli mesleki çalışmaları yapmak ve uygun ortam oluşturmaktır.

 

Vizyonumuz

Devlet koruması altındaki çocuklara yönelik toplumsal farkındalığı artırmak, ailelerin risk altındaki çocuklara yönelik faaliyetlere gönüllü projeler aracılığıyla katılımını sağlamak, devletin ilgili birimlerine saha çalışmaları hakkında önerilerde bulunmak ve ülkemizin bu alanda öncü kuruluşlarından biri olmaktır.