Online Bağış
      

Biz Büyük Bir Aileyiz

Online Bağış

Hakkımızda

Biz Kimiz

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği; ‘bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları’ topluma kazandırmak amacıyla 5 Nisan 2010 tarihinde Prof. Dr. Nevzat TARHAN Başkanlığında bir grup akademisyenler, iş adamları, üst düzey bürokratlar, psikolog ve psikiyatrist hekimler tarafından kurulmuşturÇocuk Evlerimizde 5-6 çocuk bir evde özenle seçilmiş ve yetiştirilmiş abla-ağabey gözetiminde sıcak ve huzurlu aile hayatına en yakın şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Derneğimiz Prof. Dr. Muzaffer GÜLYURT başkanlığında, İstanbul’da 56, Bursa, Ankara ve Yozgat’da olmak üzere 83 Çocuk Evi ile 400'den fazla kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuğumuzun kimsesi olmaya devam etmektedir.Çocuklarımızın nitelikli okullara yönlendirerek, Yaşam Merkezlerimizde sosyo-kültürel etkinliklerle, akademik destekle ve değerler eğitimi ile onların zamanın şartlarına uygun eğitim almış, kendi ayakları üzerinde duran, meslek sahibi, erdemli bireyler olması için çalışılmaktadır.

Misyonumuz

  • Aileyi toplumun temel taşı kabul ederek, bu müessesenin olumsuz etkilerden korumak ve uzak tutmak için ailenin temeli olan anne ve babanın eğitimine katkıda bulunmayı hedef olarak alır.
  • Ailelerin yalnız kendi çocuklarına değil, özellikle korumaya muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukların problemlerinin çözümüne katkıda bulunmalarını temin edici çalışmalar yapar.
  • Korumaya muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukların topluma kazandırıcı projeler uygular ve özürlüleri rehabilite eder.
  • Devlet koruması altındaki çocukların topluma değer katan, üreten, sağlıklı bireyler olarak katılımını destekleyici projeler üretmek, dernek bünyesinde açılan çocuk evlerindeki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin temini için gerekli mesleki çalışmaları yapmak ve uygun ortam oluşturur.

Vizyonumuz

  • Aile müessesesini bilimsel ve kültürel yönden geliştirerek, sağlamlaştırılması.
  • Aile fertleri ve aileler arası arasındaki yardımlaşmayı artırarak, aradaki bağların kuvvetlendirilmesini temin etmek.
  • Ailelerin korunmaya muhtaç ve yetim çocukların problemlerine eğilmelerini sağlamak, her yaştaki ve her yönden korumaya muhtaç çocukları ve gençleri, ailelerine ve topluma kazandırmaktır.

 

 

İletişim Bilgilerimiz