Hâmi Aile Ve Gönüllü Komisyonlarımız

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği, kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklar için Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yaptığı  protokol çerçevesinde 5 -6 çocuğun bir arada kaldığı, çocukların  ev ortamını yaşayarak,  komşuluk ve mahalle olgusunu öğrenebileceği, toplumla iç içe yaşayarak topluma nitelikli bireyler olarak katılmalarını sağlamak amacıyla çocuk evleri açmaktadır.

Hamiyet Aile Projesi, Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneğine ait çocuk evlerinde yaşayan çocukların hem ruhsal hem bedensel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gönüllük esasıyla yürütülmektedir.

Hamiyet Ailenin, hamisi olduğu kimsesiz, korunmaya muhtaç ya da çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakılamayan çocuğa, yoksun olduğu sıcak aile ortamını, anne-baba rol modelini, aile içi iletişim yapısını göstermesi, onu seven, koruyan, güvenebileceği bir ailenin olduğunu hissettirmesi amaçlanmaktadır.

Hamiyet ailenin hamisi olduğu çocuğu sahiplenmesi ile çocukta oluşan aidiyet duygusu çocuğun kendisini önemli ve değerli hissetmesine geçmişteki yaşanmışlıklarından kaynaklanan (fiziksel ve ruhsal ) sorunlarını iyileşmesine yardımcı olur.